Logo Vlaamse overheid. Nieuws Onderwijs en Vorming. Nieuwsberichten, persberichten, nieuwe sites,...
U bent hier: Onderwijs en Vorming > Nieuws > Campagne Klasse 'Blij dat je op tijd bent', persbericht 8 september 2010
Nieuws- en persberichten

Archieven

Campagne Klasse 'Blij dat je op tijd bent'

Persbericht Klasse
Woensdag 8 september 2010

Deze maand start Klasse voor Ouders een postercampagne in alle Vlaamse scholen. Met de positieve boodschap ‘Blij dat je op tijd bent’ voert Klasse een campagne tegen laatkomers. Scholen kunnen op de poster zelf het precieze beginuur van de schooldag aanduiden. Schoolprojecten tonen aan dat een eenvoudige bewustmakingscampagne het aantal telaatkomers al snel met meer dan de helft kan doen dalen.
 
Kinderen die te laat op school komen, missen de start, vaak het welkomstmoment in de klas. Systematische laatkomers bouwen een achterstand op die ze moeilijk nog goedmaken. Bovendien vormen laatkomers een van de grootste ergernissen van de leraren.
Scholen ervaren vooral problemen bij kleuters. Sommige ouders zien de kleuterklas nog vaak als louter ‘opvang’ en ‘bezigheidstherapie’. Kleuters die vaak te laat op school komen, lopen ook het risico om dat gedrag later in de lagere school en het secundair door te trekken.
 
Natuurlijk is een poster niet genoeg om het probleem aan te pakken. Scholen die er een project rond bouwen, oogsten succes. Dat gebeurde vorig schooljaar onder andere in Sint-Niklaas. Scholen werkten er met het LOP-basisonderwijs van Sint-Niklaas en Samenlevingsopbouw Oost-Vlaanderen aan “De Week van de Klok.” In de Donboscoschool kwamen de eerste dag van de campagne 41 van de 504 leerlingen te laat. Twee dagen later waren dat er nog 12. Directeur Bert Verstraete is te vinden voor een positieve aanpak en een duidelijk registratie: “Een aantal scholen heeft in het verleden ook eens met groene en rode kaarten gewerkt, maar daar zijn ze vlug van afgestapt."
“Een campagne boekt snel succes”, zegt Nicole Formesyn van Samenlevingsopbouw Oost-Vlaanderen, “maar ervaring leert dat je de actie regelmatig tijdens het schooljaar moet herhalen.”

Poster 'Blij dat je op tijd bent' (pdf, 1 p.)

Klasse voor Ouders ontwikkelde ook een filmpje met tips voor ouders om op tijd op school te komen

Klasse voor Ouders ondersteunt ouders met een aankleedrooster voor jonge kinderen (pdf, 2 p.)

Bronnenmap ‘Week van de klok’ in Sint-Niklaas (pdf, 33 p.)