Studie-informatiedagen informeren laatstejaarsstudenten voor het eerst ook over arbeidsmarkt
Persmededeling Kabinet Vlaams minister van Onderwijs en
Vorming
21 februari 2008
In Gent vinden, voor het eerst in Vlaanderen, studie-informatiedagen (SID-in) plaats die ook interessant zijn voor jongeren die na het secundair onderwijs liever onmiddellijk gaan werken.
De beurs, waar anders vrijwel alleen opleidingsverstrekkers vertegenwoordigd zijn, is uitgebreid met elf beroepssectoren en drie vakbonden. Zij geven de laatstejaarsstudenten informatie over de verschillende beroepen en tewerkstellingsmogelijkheden. Ruim 550 laatstejaars uit het beroepssecundair onderwijs schreven zich speciaal in voor een klassikaal bezoek aan dit gedeelte van de SID-in.
Bij een positieve evaluatie van het proefproject overweegt minister van
Onderwijs Vandenbroucke dit initiatief te herhalen en eventueel uit te breiden
naar andere provincies. De actie past in de doelstelling van de
competentie-agenda om elk talent alle kansen te geven, precies door een
samenwerking van de onderwijs- en de bedrijfswereld.
Tijdens de eerste maanden van het jaar vinden traditioneel in elke provincie de studie-informatiedagen voor laatstejaars plaats. Laatstejaarsstudenten van het secundair onderwijs krijgen op de SID-in informatie over de waaier aan mogelijkheden om verder te studeren. Naast de vele instellingen voor hoger onderwijs, zijn ook de uniformberoepen en andere opleidingen (VDAB, Syntra, …) aanwezig. Een goed overdachte studiekeuze voorkomt in heel wat gevallen mislukking in het hoger onderwijs. De SID-in zijn een initiatief van het Vlaams Ministerie van Onderwijs en Vorming en de centra voor leerlingenbegeleiding (CLB).
Tot nu toe hadden jongeren die niet willen verder studeren weinig te zoeken op de SID-in. Het waren dan ook vooral leerlingen uit het ASO en in mindere mate uit het TSO die de beurs met de klas bezochten. Het proefproject in Gent wil ook laatstejaarsstudenten die voor de arbeidsmarkt willen kiezen, ondersteunen in hun keuzeproces. De sectoren Montage, Podiumkunsten, Horeca, Internationale handel, Groene sectoren, Textiel, Social profit, Hout, Metaal, Chemie en de Grafische sector zijn aanwezig op deze eerste uitgebreide SID-in. Jongeren kunnen aan de verschillende stands informatie inwinnen over beroepen, tewerkstellingsmogelijkheden en opleidingen. Op die manier kunnen ze een betere en doordachte keuze maken tussen leren en werken.
De SID-in in Gent duurt nog tot zaterdag. Op donderdag en vrijdag kunnen laatstejaars de beurs klassikaal bezoeken. Op zaterdag is de SID-in vrij te bezoeken door jongeren, ouders, leerkrachten en andere geïnteresseerden. De toegang is gratis.
Meer informatie over SID-in op www.ond.vlaanderen.be/sidin